pl
plen

czytaj więcej

Bon turystyczny

Bon turystyczny to dokument elektroniczny uprawniający do kwoty 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia, a na każde dziecko z orzeczeniem o niepelnosprawności 1000 złotych. Bon może być wykorzystany  aż do końca marca 2022 roku i ma na celu wspiercie polskich rodzin oraz branży turystycznej w okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19.

Jak skorzystać z bonu:

1. Aktywuj bon na platformie elektronicznej Zus Pue.

2. Aktywuj bon, który zostanie do ciebie wysłany w postaci 16 cyfrowego unikatowego numeru na wskazany przez ciebie adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

3. Wybierz interesujący cię apartament oraz termin pobytu. 

4. Następnie skontaktuj się z obiektem i podaj numer bonu oraz kwotę na jaką chcesz go wykorzystać. Potwierdź transakcję jednorazowym kodem sms wysłanym na Twój numer telefonu.

 

Bonem można płącić wielokrotnie aż do wyczerpania przyznanych środków. Jeśli kwota opłąty za pobyt przekracza cenę pobytu to niedopłatę należy uiścić przelewem na konto obiektu. Za pomocą bonu można zapłacić za pobyt opiekunów wraz z dzieckiem, także dziadków. Bon nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Więcej informacji o Polskim Bonie Turystycznym uzyskasz dzwoniąc na numer specjalnej całodobowej infolinii pod numerem telefonu 22 11 22 111 lub pod adresem https://bonturystyczny.gov.pl/